lang="en-US"> כוח לעובדים » למה להתאגד?

למה להתאגד?

תגידו לי רגע, למה לנו להתאגד במקום העבודה שלנו? למה אנחנו צריכים את זה על הראש שלנו?

שאלה טובה. לפני שנענה עליה, נסו לענות על כמה שאלות שלנו:

  • האם אתם מקבלים את מלוא הזכויות המגיעות לכם כחוק?
  • האם אתם מתוגמלים כראוי על עבודתכם?
  • האם גם אתם נהנים מפירות הצלחת החברה, או רק בעלי החברה ומנהליה?

טוב, התשובה על השאלות האלה היא “לא”, אבל מה זה קשור? בשביל הדברים האלה יש חוקים, לא?

נכון, אבל קודם חשוב לדעת כי זכויות העובדים הקיימות אינן תוצאה של חסד פתאומי מצד המדינה או המעסיקים. זכויות אלו הן תוצר של מאבק ארוך בשנים של ציבור העובדים. אי-הגבלה של מספר שעות העבודה ביום, שבוע עבודה הנמשך 7 ימים והעדר שכר מינימום היו מנת חלקם של רוב מוחלט מהעובדים, עד שתנועות ואיגודי עובדים בעולם נאבקו והצליחו לשנותם. חלק מההישגים מעוגנים בחוקי המדינה וחלקם בהסכמים קיבוציים וצווי הרחבה.

striker_assembly-520

הפגנת שובתים באינדיאנה, ארה”ב, בשנת 1919

יופי, נאבקו והשיגו גם בשבילנו, אז עכשיו הכל בסדר.

ממש ממש לא. אמנם בישראל של היום ישנם חוקים אשר מגנים על שכרם ותנאי עבודתם של העובדים, כגון: חוק שכר מינימום, חוק שעות עבודה ומנוחה וחוק הגנת השכר, אבל החוקים האלו אינם נאכפים והם מופרים מידי יום.

מה זאת אומרת? איפה המדינה בסיפור הזה?

המדינה מקצה מספר זעום של פקחי עבודה (עשרות בודדות) לפיקוח תנאי העסקה של למעלה מ-2.5 מיליון עובדים שכירים במשק – זוהי משימה בלתי אפשרית כמובן. התוצאה הברורה היא הפקרה של מרבית העובדים בישראל.

ומה עם בתי המשפט?

מערכת המשפט לא פועלת מספיק מהר בכדי להשפיע בזמן אמת. הכרעת בית משפט על תנאי העסקה לוקחת זמן רב. זמן קריטי בו עובד אשר מלין על תנאי עבודתו כבר מוצא עצמו מפוטר בלי יכולת אמיתית להגן על עצמו.

לאור זאת, הדרך האפקטיבית ביותר להגן על העובדים, כמו גם לשפר את תנאי עבודתם ושכרם מעבר לתנאי המינימום הקבועים בחוק, היא שהם יגנו על עצמם באמצעות התאגדות ויצירת מאזן כוחות מול המעסיקים. הרי כוחו של עובד יחיד או מספר עובדים בודדים משול לאפס מול כוחו של המעסיק. ואילו קבוצת עובדים מאורגנת ומאוחדת יש בידה היכולת לאזן את יחסי הכוחות ולקבל את המגיעה לה.

ben-gurion-520

כינוס סניף עובדות הניקיון באוניברסיטת בן גוריון

טוב, השתכנעתי. אבל למה להתארגן דווקא דרך כוח לעובדים?

ארגון עובדים יציג במקום עבודה יכול לשפר לאין שיעור את תנאי ההעסקה וזכויות העובדים. אך הקמתו הינה משימה מורכבת הטומנת בחובה מכשולים וקשיים.

כוח לעובדים הינו ארגון מנוסה למרות גילו הצעיר. ארגון הרגיל לפעול מול אתגרים מורכבים. התארגנות בכוח לעובדים מבטיחה למתארגנים ליווי מקצועי מהרגע הראשון. ליווי המתייחס לכל ההיבטים של תהליך ההתארגנות. הצד המשפטי, ייעוץ בגיבוש הדרישות וניהול המשא ומתן, סיוע בבניה לטווח ארוך ויצירת וועד עובדים יציב ומתפקד, ניהול סכסוך עבודה ושביתה ומתן מענה לכל התנכלות ופגיעה מצד המעסיק כתוצאה מתהליך ההתארגנות.

בכוח לעובדים אתה שותף מלא בקבלת ההחלטות המעצבות את גורלך ומאבקך. כמו כן, מבנה הארגון מבטיח, שבכל עת הארגון וכל האמצעים העומדים לרשותו מחויבים ופועלים אך ורק למען החברים וערכי הארגון.

אתם לא לבד – גל התארגנויות במשק בשנים האחרונות

בשנים האחרונות החלה התעוררות של עובדים רבים בישראל אשר מאסו בהעסקה הפוגענית, בניצול ובפערי השכר הענקיים בינם לבין הבעלים וההנהלה. עובדים רבים במשק הבינו כי הדרך היחידה לדאוג לזכויות שלהם ולרווחתם היא להתאגד.

להלן רשימה חלקית ומקוצרת של קבוצות עובדים שהתאגדו בשנים האחרונות: ועדי מאבטחים באזור רחובות וירושלים, ועד עיתונאי הארץ, קופי טו גו, קופי בין, הדיילים בישראייר, עובדים פלסטינים במפעל הישראלי אבן בר במישור אדומים, עובדי מפעלי ויטה, כימאגיס, ההתארגנות-מחדש בחיפה כימיקלים דרום, גננות חרדיות ברשת הגנים של “אגודת ישראל”, עובדי חברת ECI, עובדי עמותות חינוך ורווחה, עובדי סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה, עובדי סינמטק ירושלים, עובדי רשת כללית רפואה משלימה, עובדי מוזיאון גן המדע במכון ויצמן, מטפלות משפחתוני התמ”ת ועוד.

אתר כוח לעובדים נבנה בפלטפורמת WordPress MU | כל התכנים באתר מוגנים ברישיון Creative Commons
הקמה: יוחאי עילם , חנית כהן | עיצוב: רונן אידלמן הפקה: נעה נוצני | ניהול: מתן בורד| ייעוץ: עידו פישמן