lang="en-US"> כוח לעובדים » הנהגת כוח לעובדים – צוות ארגון ומזכירים ארגוניים

הנהגת כוח לעובדים – צוות ארגון ומזכירים ארגוניים

צוות ארגון

 

 

 

 

נטלי עוז, הסניף הכללי

בת 28, לומדת לתואר שני בסוציולוגיה ארגונית באוניברסיטת בן גוריון ומתרגלת במחלקה לסוציולוגיה.
לשעבר מלווה של ועד עובדי/ות הניקיון והאבטחה באוניברסיטת בן גוריון ופעילה במטה דרום של כוח לעובדים.
בשלוש השנים האחרונות פעילה בארגון העובדים של הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת בן גוריון, בתפקידים שונים – רכזת פרט ורווחה, מזכ”לית הארגון וכיום חברת ועד.
אני מאמינה גדולה בזכות של כלל העובדים לדרוש תנאי העסקה טובים וראויים, ואני מאמינה שהדרך הנכונה לעשות זאת היא באופן דמוקרטי ובשיתוף העובדים בקבלת ההחלטות.

 

 

ישראל ליבוביץ, סניף עובדי חיפה כימקלים

israell

בן 52 גר בשלומי שבקצה הפריפריה הצפונית של המדינה בה אני גם פעיל חברתית עובד בחיפה כימיקלים 29 שנים ומשמש כאחראי יצוא וחבר וועד עובדים המפעלי מזה 5 שנים. הובלתי והנהגתי יחד עם חבריי לוועד וציבור העובדים הנפלא שלנו את אחד המאבקים הקשים והארוכים במשק הישראלי שמטרתו היתה שמירה וביסוס כוח הארגוני של הוועד וארגון העובדים וביטול ההפרד ומשול המעמדי בין העובדים, יצאנו מנצחים מהמאבק לאחר 6 חודשים ללא שכר בזכות אחדותנו ואמונתו בצדקת דרכנו ומפני שבחרנו לעזוב את ההסתדרות ולעבור ל”כוח לעובדים” הבית הארגוני והדמוקרטי שלנו. המעבר חשף בפנינו את מנגנוני הכוח והשליטה במשק הישראלי שכן נאלצו להיאבק לא רק מול ההנהלה שלנו אלא גם מול המנגנון ההסתדרותי וההתאחדות התעשיינים.

מטרתי היא להגדיל את מספר האיגודים והמתאגדים בכוח לעובדים וביחוד במפעלים תעשייתיים כמונו וחשוב לי להדגיש עד כמה המסגרת הדמוקרטית של כוח לעובדים חיזקה אותנו בחיפה כימיקלים ועתידה לחזק עובדים ועובדות אחרים.

.

שרון קיטרון, סניף עובדי האוניברסיטה הפתוחה

שרון קטרוןמרצה באוניברסיטה הפתוחה, פסיכולוגית ומטפלת משפחתית. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וערבית מאוניברסיטת חיפה, תואר שני בפסיכולוגיה חברתית מאוניברסיטת תל אביב, סיימה לימודי השלמה לדוקטורט בתוכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בר אילן.

שרון הקימה ומובילה את סניף סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה ב”כוח לעובדים” ומקדמת מנהיגות נשים בארגון.

“מאמינה ביחד, ביצירת קהילה להתקדמות ולשינוי. שיתוף יוצר מהות גדולה ועצמתית הרבה יותר שמאפשרת לפרט לשלוט בצורה טובה יותר בגורלו, לא רק במקום העבודה אלא משפיע על תחומים אחרים לגמרי הקשורים לרווחה נפשית. התארגנות מתחילה באדם הבודד שמשתף במצוקות ובקשיים עוד אנשים ומבין שאינו לבד. ההתארגנות שלנו התחילה כמשהו לא אפשרי, בשיחות מסדרון ובתלונות אינסופיות של יותר מדי שנים אצל אנשים העובדים בכל הארץ ואינם מרוכזים במקום אחד. ועם זאת, הצלחנו, גרעין של נשים וגברים לצרף עוד עובדים ועובדות והיום אנחנו גוף הדואג לעצמו ולא רק ניזון מהנחתות ו”טובות” ההנהלה. הכוח לשנות טמון באמונה של להיות יחד.”

 

ירון הופמן-דישון, הסניף הכללי

yaron

יליד 1981, גר בתל-אביב, אבא לילדה אחת. חוקר ומנהל הדרכה במרכז אדוה – מידע על שוויון וצדק חברתי בישראל. בעל תואר שני בסוציולוגיה מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. חבר בהתארגנות יסו”ד – ישראל סוציאל-דמוקרטית.

מכהן בצוות ארגון מאז מרץ 2015 ולפני כן מילא תפקידים שונים ובהם: מלווה, חבר הנהגת הסניף הכללי, נציג באסיפת הנציגים מטעם הסניף הכללי, חבר מזכירות וועדת הכספים ומזכירות האסיפה, חבר ועדת בחירות ארצית ויו”ר ועדת ביקורת.

בעבר היה חבר ופעיל בארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת בן-גוריון, כיהן כיו”ר הארגון וכסיו”ר הפורום המתאם של ארגוני הסגל הזוטר באוניברסיטאות, והיה שותף בצוות המו”מ להסכם הקיבוצי הארצי של הסגל הזוטר באוניברסיטאות בשנת 2012.

לעבודה המאורגנת תפקיד הכרחי ביצירת חברה שוויונית יותר ובהבטחת חלוקה צודקת יותר של המשאבים הכלכליים. השנים האחרונות הוכיחו כי לכוח לעובדים תרומה אדירה לחיזוק העבודה המאורגנת בישראל – הן בכך שבפעילותו הוא מעודד הקמת התארגנויות עובדים במקומות שעד כה לא היו מאורגנים, והן בהצבת מודל דמוקרטי של התנהלות ארגונית – המבטיח שפעילות הארגון תהיה בהתאם לאינטרס של העובדות והעובדים“.

עומר נאור, סניף ביה״ס קהילה

עומר נאור, יליד 1979. נשוי ואב לילדה. בעל תואר שני בספרות עברית, עובד מזה עשור בחינוך הדמוקרטי. כיום רכז התיכון וחונך בבית הספר הדמוקרטי “קהילה” בתל אביב ומורה לספרות, תנ”ך וזכויות אדם. חבר בוועד העובדים ובצוות המו”מ על ההסכם הקיבוצי בבית הספר.
תומך ופעיל במסגרות שמטרתן לסייע לנשים להיחלץ ממעגל הזנות ובהסברה לגברים בדבר המציאות הקשה שהיא חייהן של נשים במעגל הזנות.
במסגרת צוות הארגון אפעל לחיזוק אופיו הדמוקרטי של הארגון ע”י העצמת עובדי הארגון וחבריו וחיזוק הקשרים שבין האגפים והמגזרים השונים שבו, המשך ליווי ועדים קיימים גם לאחר החתימה על הסכמים קיבוציים והגדלת מספר החברים בארגון וחיזוקו.

רחל קוזניץ, סניף נשי חירות

אני רחל קוזניץ, ממקימות ומובילות וועד נשי חירות המאגד עובדות מענף מעונות היום. הענף נמצא במשבר ואנו ממשיכות להוביל בנחישות מאבק לשיפור תנאי העסקה של המטפלות בנשי חירות בפרט ובענף הגיל הרך בפרט. אני גם מתנדבת שנים רבות ונוטלת חלק נכבד בפעילות חברתית בנס ציונה. אני פעילה בכח לעובדים הן בהובלת וועד נשי חירות והן בוועדת רווחה. יחד עם הוועדה הובלתי להקמת מועדון הטבות לכלל החברים. השנה הצטרפתי להנהגת הארגון מתוך מחשבה להמשיך להיות מעורבת ולהשפיע.
כ
כ

 

זכויות עובדים, ארגוני עובדים, שביתות והשבתות – אלה לא רק מושגים בעולמו של אביעד, אלא גם פרקטיקה שכיחה בשגרת יומו.

עו”ד אביעד מנשה מומחה לדיני עבודה, בעל תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בין-לאומיים, תואר ראשון נוסף במשפטים, ותואר שני בתוכנית העשרה למצטיינים  במשפט, חברה ופוליטיקה באוניברסיטת תל אביב.

כיום, אביעד משמש כמרצה לדיני עבודה, שוויון הזדמנויות ואיסור הפלייה בעבודה ו-יחסי עבודה בעידן הגלובליזציה.

בשנת 2016 נבחר אביעד ליו”ר ועד עובדי סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה (היא ״מועצת הסגל האקדמי״).

בכוח לעובדים כיהן אביעד כחבר בועדת כספים, היה ליו”ר ועדת אתיקה, תפקיד שבו הוביל לגיבוש ולניסוח הקוד האתי של כוח לעובדים ולאחרונה, יזם את הקמת ועדת חקיקה – שתפקידה להשפיע על מהלכי חקיקה בתחום יחסי העבודה בישראל.

החשיבות שאביעד רואה בהתאגדויות עובדים ושמירה על זכויותיהם, נובעת לתפיסתו מהעובדה ש״עבודה״ אינה רק ״תעסוקה״ אלא ממלאה פונקציות מרכזיות בחיינו: הגשמה התפתחות וסיפוק עצמי, יצירת קשרים חברתיים, בניית סדר יום מובנה וסיפוק תחושת הערכה עצמית. לכוח לעובדים כארגון עובדים יכולה להיות תרומה אדירה בכל אלה.  

נעמה לזימיהסניף הכללי

בת 31, מחיפה, חברת הנהגת הסניף הכללי, לשעבר יו”ר ועדת כספים בארגון ומלווה של התארגנות הוט בצפון.

כ

 

כ

כ

אמר חיג׳אווי, סניף אגד תעבורה ירושלים

נציג וועד ארצי באגד תעבורה וחבר וועדת הכספים בכוח לעובדים. הסוגיות המרכזיות שחשוב לי להמשיך לקדם: שיהיה לעובדים המאורגנים גב יותר חזק; לפתח את תחום הרווחה לחברים כך שיהיו מבצעים והטבות למאוגדים בכוח לעובדים; שהארגון יספק יותר שירותים משפטיים; ולהרחיב את מספר האנשים בארגון שמבינים בנושאים האלו.

כ

כ

כ

סוהיל סלחי, סניף הובלות אל-נבאלי

בן 38, עובד בחברת הובלות נבאלי כנהג משאית 6 שנים. נציג בוועד העובדים זו השנה השלישית, ומכהן כיו”ר ועד העובדים, יחד עם נאדר ג’ית. ועד העובדים מייצג את 140 העובדים בשלוש החברות בקבוצת נבאלי, בהשגת זכויות הבסיס שלא שולמו להם ע”פ חוק, בטיפול בבעיות בטיחות, חוסרים בקרנות ההשתלמות והפנסיה, בשיפור השכר והתנאים וכן במו”מ להסכם קיבוצי ראשון בחברה שצפוי להחתם בתקופה הקרובה. יחד נמשיך להלחם למען זכויות כלל העובדים המאוגדים בכוח לעובדים.

כוח לעובדים הוא ארגון חשוב מאד לחברה, שאני מרגיש שותף בו. אפעל למען המשך התמקצעות הארגון בליווי מאבקים והתארגנויות עובדים. הסוגיות המרכזיות שחשוב לי להמשיך לקדם:
1. איגוד עובדים נוספים בכוח לעובדים – במיוחד מענף ההובלות, ענף שהעובדים בו מנוצלים בצורה קשה.
2 .חיזוק הנגישות שלנו והיכולת לסייע לעובדים המוחלשים ביותר- הארגון הוקם למען העובדים ללא זכויות, עובדי קבלן, עובדים עניים ועובדים ממזרח ירושלים שרבים מהם מנוצלים במקום עבודתם וזקוקים לייצוג.
8. דאגה להקמת מנגנון רווחה איכותי שישרת את כלל העובדים, ויהיה מותאם לקבוצות השונות ולמגוון הצרכים של העובדים המאוגדים.

מזכירים ארגוניים

 

 

 

 

ניצן תנעמי, הסניף הכללי, מנהלת מטה ואיגוד

ניצןבת 40, אמא לשניים, מנתניה.
עבדה במגוון ארגוני חברה אזרחית בעשר השנים האחרונות בפעילות שטח וקידום מדיניות.
פעילה בארגון מאז 2008 בליווי התארגנויות ולובי. חברה בצוות ארגון בארבע השנים האחרונות.

 

 

 

 

איתי סבירסקי, הסניף הכללימשפטן הארגון

IMG_4707בן 41 ואבא לשני ילדים. ממייסדי כוח לעובדים, וחבר הנהגת הארגון מהקמתו.

מכהן כמשפטן הארגון, ומלווה מטעם צוות ארגון למטה אזורי, לעורכי-הדין השכירים, ולאיגודים ומאבקים נוספים בארגון.

מנחה בקליניקה לזכויות עובדים באוניברסיטת תל-אביב, שם הקים בשנת 2006 את פרויקט “התארגנות עובדים”, שפעילותו לארגון עובדים לא-מאוגדים שימשה בסיס להקמת ארגון כוח לעובדים. בקליניקה קידם את תחום התאגדות העובדים ואת פיתוח הידע והיכולות הנדרשות בו, תוך סיוע משפטי וארגוני להתאגדות ועדי עובדי הקבלן הראשונים בארץ, ועד עיתונאי “הארץ”, נציגות מלצריות עלית-קופי-טו-גו ועוד רבים אחרים.

כעורך-דין בקליניקה השיג פסקי-דין תקדימיים אשר קידמו את זכויות העובד, הוביל עם אחרים מהלכי חקיקה משמעותיים בכנסת, ומייצג בתיקים עקרוניים בעניין זכות ההתאגדות, העסקה הוגנת וביטחון תעסוקתי.

עבד שלוש שנים באחד ממשרדי עורכי-הדין המובילים בארץ בתחום דיני העבודה, שם ייצג עובדים, מעבידים וועדי עובדים. התמחה באגודה לזכויות האזרח בפעילות משפטית וציבורית.

מרצה במספר מוסדות אקדמיים.

 

עמי וטורי, הסניף הכללי, מנהל איגוד מקצועי לתחבורה, חינוך ורווחה

ami-180עמי וטורי הוא ד”ר להיסטוריה המתמחה בסוציאל דמוקרטיה הסקנדינבית והגרמנית, עמית הוראה באוניברסיטת חיפה, חבר ומרצה במכללה החברתית כלכלית, חבר הקשת הדמוקרטית המזרחית ונמנה עם חוג יסו”ד (ישראל סוציאל-דמוקרטית).

בשנים 2005 ו 2006 עבד כסבל בנמל התעופה בן גוריון. בנובמבר 2006 הוביל את שביתתם של 550 הפועלים הארעיים בחטיבת התפעול של נתב”ג במחאה על הכוונה לפטר 120 עובדים מקרבם. בעקבות השביתה צומצם מספר המפוטרים מ 120 ל 70. השביתה הייתה השביתה הקשה והממושכת ביותר בתולדות נתב”ג.

“על בסיס היכרותי עם הסוציאל-דמוקרטיה האירופאית ברור לי כי ארגוני עובדים חזקים ודמוקרטיים הם הגורם העיקרי המאפשר שוויון כלכלי וקיום חברה סוציאל-דמוקרטית”.

 

שי כהן, הסניף הכללי, מנהל איגוד מקצועי לגיל הרך, תעשיה, והשכלה גבוהה

שי כהן לאתרהקמנו את כוח לעובדים והתאגדנו יחד כביטוי של סולידריות
סולידריות היא ההכרה באינטרס המשותף ופעולה יחד לאור ההכרה הזו
אנחנו כאן כדי להרחיב את המעגל הזה ויחד – להגדיל את הכוח של העובדים אל מול כוחות של ניצול ותאוות בצע, אל מול מדיניות מופקרת של הפרטה וההסתלקות של ממשלות ישראל מאחריות לטובתם של האנשים החיים כאן.
יחד – מנצחים את חוסר האונים הפוליטי ויוצרים חברה צודקת יותר!

 

אתר כוח לעובדים נבנה בפלטפורמת WordPress MU | כל התכנים באתר מוגנים ברישיון Creative Commons
הקמה: יוחאי עילם , חנית כהן | עיצוב: רונן אידלמן הפקה: נעה נוצני | ניהול: מתן בורד| ייעוץ: עידו פישמן