lang="en-US"> כוח לעובדים » ארכיון » היום (21.12.16): מורי הקבלן בתכנית היל”ה שובתים

היום (21.12.16): מורי הקבלן בתכנית היל”ה שובתים

Wednesday 21 כDec, 2016

ועד המורים: ” מחר יצוין יום המורה הבינלאומי. עבור רבים מאיתנו זהו עוד יום ללא העסקה או יום עם  סכנת פיטורים.  בשבוע הבא, במהלך חנוכה וחופשת החורף, לא ישולמו משכורות לכ-400 מורי היל”ה ולאלפי מורי הקבלן בישראל – כמו בכל החופשות  והחגים.

ועד המורים של תכנית היל”ה, המאוגד בכוח לעובדים, ישבית מחר את הלימודים ב-25 מרכזי לימוד של התכנית ברחבי הארץ (רשימת היישובים בהמשך)  למשך יום אחד. ועד המורים- הוא ועד המורים הראשון למורי קבלן בישראל-  מוחה על הפרות סדרתיות מצד חברת הקבלן “עתיד” של ההסכם הקיבוצי וסירובה של החברה לדון בדרישות העיקריות שהעלה הוועד במסגרת המשא ומתן שהחל להתנהל, וביניהן את הדרישה להעסקתה של כלל מורי היל”ה במשרה (ולא באופן שעתי). נכון להיום למעלה משליש מ-1300 המורים בתכנית מועסקים בשכר שעתי (המכונה ”העסקה בשעות אפקטיביות”), קרי תשלום בעבור שעות לימוד שהתקיימו בפועל בלבד. המשמעות: כאשר לא מתקיימים שיעורים בשל חופשות משרד החינוך לא מקבלים מורים אלה משכורת – קרוב לארבעה חודשים בשנה ללא שכר! –כך למשל, בשבוע הבא, כאשר התלמידים יצאו לחופשת החנוכה ובמגזר הערבי לחופשת החורף.

“קיימת הסכמה ציבורית כי העסקה קבלנית של מורים היא צורת העסקה פוגענית” אומרת שירה חייט, מורה בתכנית וחברת ועד, ”אך גם תחת החברה הקבלנית יש מקום לתיקון עוולות וציפייה לאנושיות – כיצד ייתכן שמאות מפרנסות ומפרנסים נאלצים לעבור את תקופות החגים בחוסר כיס רק משום שהם מועסקים כמורי קבלן בשעות אפקטיביות?”. “ההחלטה האם מורה יזכה למשכורת חודשית או לתשלום בעבור שעות אפקטיבית היא עניין של שעתיים שבועיות  – חוסר בשעתיים במערכת, ידון את המורה לכמעט ארבעה חודשים נטולי משכורת!”  מוסיף עמית רמון, רכז ועד העובדים. בנוסף,  בחמש  השנים  האחרונות בהן רשת עתיד מפעילה את התכנית, מאז  זכתה במכרז של משרד החינוך, רוב המורים האפקטיביים משובצים לעבודה רק לאחר חגי תשרי, בדרך כלל לא לפני חודש נובמבר. זאת ועוד: השנה פיטרה החברה עשרות מורים וצמצמה את היקפי העסקתם של עשרות מורים נוספים במהלך חודשי הקיץ, סמוך לתחילת שנת הלימודים ואף אחר כך, בטענות של צורך בהערכה מחודשת של מספר הלומדים בתכנית. פיטורים של מורים בשלב זה, כאשר כל משרות ההוראה כבר מאוישות, לא מאפשרות להם למצוא עבודה חלופית והם עלולים למצוא את עצמם מחוסרי פרנסה למשך כל שנת הלימודים. “שום תירוץ לוגיסטי לא יכול להצדיק את השארתם של מאות מורים ללא פרנסה” מוסיפה טלילה אילון, חברת ועד נוספת. ”לחברת עתיד, כמעסיק של המורים, ולמשרד החינוך, כגוף הממשלתי האחראי, יש מחויבות כלפי המורים.  את ההיערכות לקראת שנת הלימודים יש יש לתכנן ולבצע מראש, כפי שנעשה בבתי הספר במערכת הפורמלית, כדי שמורים ידעו לפני תחילת שנת הלימודים אם יועסקו בשנה הבאה, ובאיזה היקף”.

תכנית היל”ה היא התכנית הייעודית של משרד החינוך להענקת השכלה לנוער נושר. התכנית, הופעלה מראשיתה –  בתחילת שנות התשעים – באמצעות זכיין. כ-8000 בני נוער לומדים בתכנית, כולם במסגרות קטנות של עד כשישה תלמידים לקבוצה.   בשני העשורים הראשונים בהם קיימת התכנית, הועסקו המורות בתנאים נחותים ביחס למורי מערכת החינוך. בינואר 2013, חתם וועד המורים על הסכם קיבוצי – הסכם קיבוצי ראשון למורי קבלן בישראל. במסגרת ההסכם,  זכו העובדים בתוספת של 30% בשכרם, והעברת מרבית המורות להעסקה במשרה (בהתאם להיקף שעות העבודה). לצד מורי היל”ה התאגדו בכוח לעובדים מורי קבלן נוספים, מורים  בתכנית שלבים- לנוער הלומד בביתו בשל מחלה, ומצויים אף הם במו”מ לכינון הסכם קיבוצי.

“כשתלמידים לומדים ב”תכנית” או “פרויקט” ברור כי הם אינם תלמידים “רגילים” עבור משרד החינוך . נוער בסיכון, נוער הסובל ממחלהממושכת או בני נוער המתקשים ללמוד במסגרות הקונבנציונליות, הפכו ל”שקופי” עבור משרד החינוך, וכך גם המורים שלהם”.  מסכמת אילון.

רשימת המרכזים השובתים:

באר שבע, פתח תקוה, חולון, בית שמש,  רעננה, רחובות, מודיעין, נהריה,  זכרון יעקב, יהוד, יקנעם, כרמיאל, נצרת, מ.א מטה בנימין מזרח , מ.א מטה בנימין מערב, קרית ארבע, נחף,  יפיע כסרא סמיע, , מסילה, נווה חורש, עין מאהל, ריינה, שעב.

הוספת תגובה

התגובה

אתר כוח לעובדים נבנה בפלטפורמת WordPress MU | כל התכנים באתר מוגנים ברישיון Creative Commons
הקמה: יוחאי עילם , חנית כהן | עיצוב: רונן אידלמן הפקה: נעה נוצני | ניהול: מתן בורד| ייעוץ: עידו פישמן